Salı, Mart 26, 2019
Hata
  • JUser: :_load: 180 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı Bölgemizi Ziyaret Etti

hayatiyazici8

            Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere ilimize gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı programı kapsamında Organize Sanayi Bölgesi(OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay’ı ziyaret etti. OSB yönetim kurulunun da katıldığı ziyarette kısa bir sohbet edildikten sonra burada öğlen yemeğine geçildi. Yemekten sonra ise OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay, Bakan Yazıcı’ya OSB çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kısa bir bilgilendirmeden sonra OSB’deki bazı işletmeler ziyaret edildi.

            OSB’deki temaslarını sürdüren Bakan Yazıcı ve beraberindeki heyetin bir sonraki durağı ilimizin önemli sucuk markalarından bir tanesi olan Cumhuriyet Sucukları tesisleri oldu. Tesisler hakkında firma yetkilerinden bilgi alan Bakan yazıcı, sucuk ve pastırma işlerinde çalışan işçilerle de kısa bir sohbet etti. Bakan Yazıcı’ya burada Afyon Sucuğunun neden farklı olduğu hakkında da bilgi verildi.

            İlimizin önemli mermer sanayici markalarından bir tanesi olan Sesamak Mermer’de Bakan Yazıcı tarafından ziyaret edildi. Sesemak Mermer firma yetkililerinden bilgi alan Yazıcı, Afyonkarahisar’ın mermer yönünden çok gelişmiş bir il olduğunu söyledi. İhracat yönünden Afyonkarahisar’ın mermercilikte çok ileri olduğunu söyleyen Bakan Yazıcı, bu tür fabrikaların sayısının günden güne artmasıyla 2023 yılındaki hedeflenen ihracat rakamlarına ulaşılabileceğini kaydetti.

            Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, programı kapsamında İkbal Şekerleme Gıda San. A.Ş.ziyaretinde Afyon Lokumu'nun ham hâlinden paketlenme işlemlerine kadar tüm ayrıntıları müşahede eden Yazıcı, şekerleme teknolojisini inceledi ve Sayın Prefabrik İnşaat San. Tic. Ltd. Şti’yi ziyaret ettikten sonra bölgemizden ayrıldı. 

hayatiyazici1
 
hayatiyazici2
 
hayatiyazici3
 
hayatiyazici4
 
hayatiyazici5
 
hayatiyazici6
 
hayatiyazici7

Son Haberler

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü
Organize Sanayi Bölgesi Afyonkarahisar / TÜRKİYE
Tel: 0(272) 221 14 65-66      Fax: 0(272) 221 14 67
Copyright © 2011 | Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım ve Programlama