Çarşamba, Temmuz 17, 2019
Hata
  • JUser: :_load: 180 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

ARŞİVDEKİ HABERLER

SGK İl Müdürü Organize Sanayi Bölgemizi Ziyaret Etti

mansetsgk

            Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Uğur Kaya, SGK haftası nedeniyle Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay’ı makamında ziyaret etti. Kaya, Sosyal Güvenlik Kurumunu paydaşlarına tanıtmak, işveren ve sigortalılarını bilgilendirmek amacıyla böyle bir ziyarette bulunduklarını vurguladı.

            Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan ziyarette konuşan Müdür Kaya, güçlü yatırımlar yapılmak suretiyle organize sanayi bölgesinde faaliyet gösteren tüm yatırımcı iş adamlarını ziyaret ettiklerini ifade etti. Organize sanayi bölgesinde yatırım yapmak amacıyla istihdam yaratan ve primlerini düzenli ödeyen iş adamlarını teşekkürlerini ileten Kaya,  “Malum daha önce 5084 sayılı teşvik yasamız vardı. Aralık itibariyle sonlandı. Bunun daha geniş kapsamlısını bölgesel olarak hazırlıklar içerisinde kanunun görüşülme noktasında bizlerde bilgi sahibi oluyoruz. İnşallah daha faydalı bir şekilde bu teşvik yasasının çıkmasıyla burada ki yatırımcı iş adamlarımız daha yeni yatırımlar yapmak suretiyle ilimiz ekonomisine katkı sağlayacağı gibi istihdam yaratmak suretiyle sektörel olarak mermer ve prefabrik, beton işletme tesisleri gibi konularda daha güçlü firmalar ortaya çıkacaktır. İstihdam yaratıp onları çalıştırıp sosyal güvenliğini sağlamakta ayrı bir kıvanç konusu buradaki işverenlerin tamamı borçlarını ödüyorlar. Bu titizliklerinden dolayı da herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.       

“SGK ile iyi ilişkiler yürütüyoruz”

            Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanıı Bekir Yeşilay ise, Sosyal Güvenlik Kurumuyla iyi ilişkiler yürüttüklerini vurguladı. SGK’ ya iyi niyetli yardımcı ve yapıcı kurum olduklarından dolayı teşekkürlerini ileten Yeşilay, “ Hem sanayici yatırımcı arkadaşlarımız hem de organize sanayisiyle ilgili olan ilişkilerinizden dolayı iyi niyetli yardımcı yapıcı kurumunuzun tutumlarından dolayı biz teşekkür ediyoruz. Bu tutumunuzun da geçmişte olduğu gibi şimdide olduğunu da devamlı yaşayarak görüyoruz. Afyon’daki organizemizdeki sanayici esnaf tüccar kardeşlerimiz arkadaşlarımızda devlete olan sorumlulukları konusunda hassasiyetlerini tahmin ediyorum. Gününde primlerimizi ödeme konusunda, sigorta ile ilgili olan sorumluluklarımızı yerine getirme konusunda sizlerinde destekleriyle daha da iyi yerlere geleceğine inanıyoruz. İnşallah önümüzdeki süreçte bahsettiğiniz gibi geniş kapsamlı büyük yatırımcıları Afyona çekmek müjde olabilir. Sigorta primleri konusunda önümüzdeki sürecin daha iyi ve güzel olacağına inanıyoruz” diyerek konuşmasını sonlandırdı. Ziyarete SGK İl Müdür Yardımcısı Özgür Özgen ve Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Ali Ulvi Akosmanoğlu katıldı.

 
mansetsgk1
 

 

 

Son Haberler

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü
Organize Sanayi Bölgesi Afyonkarahisar / TÜRKİYE
Tel: 0(272) 221 14 65-66      Fax: 0(272) 221 14 67
Copyright © 2011 | Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım ve Programlama