Salı, Mart 26, 2019
Hata
  • JUser: :_load: 180 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.
Haberler

Haberler (252)

Select a news topic from the list below, then select a news article to read.

61, 62, 63, 64 ve 65. Hükûmetlerde Orman ve Su İşleri Bakanı ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay’ı ziyaret etti. Milletvekili Eroğlu’nun ziyaretinde Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen’de eşlik etti. OSB Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Mühsürler, Tahsin Oğuz, İrfan Mutluer, OSB Müdürü Ali Ulvi Akosmanoğlu ve sanayicilerin hazır bulunduğu ziyarette Milletvekili Eroğlu, sanayicileri ilgilendiren projelerle ilgili bilgiler verdi.  Sanayiciler ziyarette Eroğlu’na istek ve taleplerini iletti. Eroğlu’da sanayicilerin her zaman yanında olduklarını kendilerine ne talep gelirse yerine getirmek için var güçleri ile çalışacaklarını söyledi.  

 DÜNYADA 115 MİLYAR DOLARLIK TIBBİ AROMATİK BİTKİNİN PAZARI VAR

 

İlaç üretim merkezi, Termal Şehir Projesi ve Endemik Bitki Üretim projelerinin sanayicileri yakından ilgilendirdiğini belirten Eroğlu, şöyle konuştu; “Türkiye'de 11 bin tane bitki çeşidi var bu bitkilerin 3 bin 600’ü Afyonkarahisar’da yetişiyor. Bunların çoğu da endemik bitkidir. Ben şunu diyorum en çok şifalı bitki Afyonkarahisar’dadır. Cumhurbaşkanımızdan izin aldım. 5 milyon maliyetli merkez kurduk. 16 tane şifalı bitkinin kitapçığını çıkardık. Dünyada 115 milyar dolarlık tıbbi aromatik bitkinin pazarı var. Türkiye zengin bu konuda zengin çünkü bizde çok fazla çeşitlilik var. 3 yıldır çalışıyoruz. 16 bitkiyle ilgili kitapçık çıkardık. Bu bitkilerden çay, yağ ve kozmetik ürünler elde etmek mümkün. Bu konuda bir yerden başlamak gerçekten güzel bir gelişme. Konya şuanda Avrupa'ya ihracat yapıyor. İmkanımız var, her şey sanayicilerin emrinde. Bunu bizim sanayicilerimizde yapabilir.”  

 TERMAL ŞEHİR KURACAĞIZ

 

Afyonkarahisar’a kurulması planlanan termal şehir projesiyle ilgili de konuşan Eroğlu; “Cumhurbaşkanımız termal şehir kurma talimatı verdi. Bir deniz turisti gelince 600 ile 1000 dolar arasında harcama yapıyor. Hizmet sektörü büyük gelir sağlıyor. Bununla ilgili teşvik çıkarılacak. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan bu konuda ricada bulunduk. Bu konuyla ilgili muazzam dev projemiz hazır” dedi.

 İLAÇ ÜRETİM MERKEZİ KURACAĞIZ

 

Afyonkarahisar merkeze ve Bolvadin İlçesine kuracakları İlaç Üretim Merkezi Projesiyle ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan söz aldıklarını belirten Eroğlu; “Bir süredir üzerinde çalıştığımız, araştırmalar yaptığımız bu tesisin Afyonkarahisar’a ve Bolvadin’e kurulması yönünde söz aldık. Akademik seviyede girişim ve incelemelerde bulunduğumuz bu konuyu Sayın Cumhurbaşkanımıza da ilettik. 20 kadar profesör ve akademisyen Afyonkarahisar ve Bolvadin’i ve yapılacak yatırımı inceleyerek olumlu görüş bildirdiler. Biz ilgili firma ile birlikte yol haritasını belirledik” diye konuştu.

 AFYONKARAHİSAR’I ŞAHA KALDIRACAĞIZ

 

Bütün hedeflerinin Afyonkarahisar’ı kalkındırmak olduğunu kaydeden Eroğlu, bunun için çalışmaları son sürat sürdürdüklerini ifade etti. Eroğlu konuşmasını şöyle sürdürdü; “Yani tarımda, ziraatta, termal turizmde, sağlık sektöründe, spor turizminde, tabiat ve doğa turizminde Afyonkarahisar’ı şaha kaldıracağız, hedefimiz bu. Biz Afyonkarahisar’ın ufkunu çok açtık. Afyonkarahisar’a o kadar çok büyük yatırım yaptık ki, şuanda kişi başına en çok yatırım yapılan yer Afyonkarahisar’dır. Şuana kadar 21 buçuk Milyar TL’lik yatırım yaptık. Hastaneler, barajlar, göletler ve diğer bütün tesisleri yaptık. Afyonkarahisar’ın çehresi çok değişti. Sanayiciler bizim başımızın tacıdır. Ben esnaf çocuğuyum. Yani sanayicilerin, esnafın her zaman temsilcisi oldum.”

 ÜZERİMİZE NE DÜŞÜYORSA YAPMAYA HAZIRIZ

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay’da,  Orman ve Su İşleri Bakanı ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun her zaman sanayicilere destek verdiğini söyledi. Yeşilay şöyle devam etti; “İster AK Parti olarak düşünelim isterseniz de Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu olarak düşünelim. Biz buna organizedeki sanayiciler olarak yaptıklarınız yapacaklarınızın garantisidir mantığıyla bakıyoruz. 2007 yılında ben göreve gelmiştim. Sizde bakan olmuştunuz. O dönemden beri sanayicilere çok büyük destekleriniz oldu. Biz sizlerden her zaman memnunuz. Her konuda sanayicimize sanayimize ne sorunumuz olursa destek oldunuz. Biz sanayiciler olarak ne istiyor isek bire iki, ikiye üç, üçe beş verildi. Bizler bakanımızın arkasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Üzerimize ne düşüyorsa da yapmaya hazırız.”

 ÜNİVERSİTE İLE ORGANİZE İŞBİRLİĞİ İÇİNDE OLSUN

 

Üniversite ile organizenin işbirliği içinde olması gerektiğini kaydede Yeşilay; “Tahmin ediyorum bu ayın içinde Afyon Kocatepe Üniversitemize Rektör atanacak. Yeni rektörümüzle birlikte çalışmak istiyoruz. Yeni rektörümüzün sanayici ve organizeyle biraz daha ikili ilişkilerinin iyi olması noktasında sizlerden destek istiyoruz. Organize ve üniversite işbirliği çok çok önemlidir”

Cuma, 15 Mart 2019 12:30

Burası Türkiye Burada İş Var

Yazan

21 Ocak 2019 tarihinde gerçekleştirilen "TOBB Türkiye Ekonomi Şurası" nda Cumhurbaşkanımızın iş dünyasına çağrısı sonucunda; Hazine ve Maliye Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından, "Burası Türkiye Burada İş Var" sloganıyla İstihdam Seferberliği 2019 başlatılmıştır.

  İstihdam Seferberliği 2019 kapsamındaki teşvikler 3 başlıkta aşağıdaki şekilde özetlenmiştir.

  1-      Yeni istihdama ücret desteği (Mayıs 2019 sonuna kadar)

  2-      Yeni istihdamın SGK Primine, Vergisine Destek (12 ay)

  3-      Kısa Çalışma Ödeneği

 

 Detaylar için : http://istihdamseferberligi.org/

 

“Afyonkarahisar fırsatlar şehridir”

OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay’a gerçekleştirdiği ziyaretinde konuşan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, Afyonkarahisar’ın fırsatlar şehir olduğunu belirterek; “Turizm alanında, tarım alanında ve hayvancılıkta dahil olmak üzere bütün sektörlerde Afyonkarahisar fırsat şehirdir.  İnşallah ilimizin önünde çok daha güzel günler var” dedi.  

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere memleketi Afyonkarahisar’a gelen Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay’ı ziyaret etti. Bakan Yardımcısı Özkaldı’ya ziyaretinde; Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Acar, TKDK İl Müdürü Zülgari Özdemir, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mustafa Ötken, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser, OSB Müdürü Ali Ulvi Akosmanoğlu ve iş adamları da eşlik etti. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Yeşilay, Bakan Yardımcısı Özkaldı’yı bölge binası önünde karşıladı. Bina içerisine girilmeden önce dualar eşliğinde kurban kesildi. 

AFYONKARAHİSAR’IN ÖNÜNDE GÜZEL GÜNLER VAR

Ziyarette konuşan Bakan Yardımcısı Özkaldı, Afyonkarahisar’da birçok ziyaret gerçekleştirdiğini belirtti. Ziyaretleri sırasında kentte yaşanan soruları not aldıklarını kaydeden Özkaldı şöyle devam etti; “Memleketimiz Afyonkarahisar’ımızda arkadaşlarla istişare ediyoruz, sorunlarımızı problemlerimiz varsa bunları nasıl çözebiliriz diye istişare ediyoruz. Afyonkarahisar’ı daha nasıl iyi hale getirebiliriz bunun gayreti içerisindeyiz. AK Parti hükümetleri döneminde bugüne kadar güzel hizmetler aldı. Bundan sonrada inşallah daha güzel hizmetleri alacak. Tarım ve Orman Bakanlığı olarak bütün teşkilatımızla meseleleri problemleri dinliyoruz. Çözümü için inşallah önümüzdeki günlerde ne yapılması gerekiyorsa bunları yapacağız. Gelecekte daha güzel Afyonkarahisar bizleri bekliyor. Afyonkarahisar bir fırsatlar şehridir. Turizm alanında, tarım alanında ve hayvancılıkta dahil olmak üzere bütün sektörlerde Afyonkarahisar inşallah önünde çok daha güzel günler var.” 

ÜSTÜMÜZE NE DÜŞÜYORSA YAPACAĞIZ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay’da, Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı’nın her zaman sanayicilerin yanında olduğunu söyledi. Yeşilay şöyle konuştu; “Biz Afyon Organize Sanayi Bölgesi Yetkileri olarak geriye dönüp baktığımız zaman şuan ki bakan yardımcısı Akif Özkaldı’ya Müsteşar oluncaya kadar devlet su işleriyle ilgili ne sorunumuz var ise her zaman bize destek oldu. Yapılması gereken sadece kendi bakanlığı bünyesinde değil diğer bakanlıklarla olan sorunlarımızı da kendisine aktardığımızda her zaman bizzat ilgilendi. Yapılması gereken neyse yapıldı. Zaten bizim taleplerimizde yapılacak taleplerdi. Fakat bazı sıkıntılarımız vardı. Şimdiye kadar tüm isteklerimizi sorunlarımızla ilgilendi. Kendisi de hayırlı olsun gittiğimizde Afyonkarahisar’a ilk geldiğimde ziyaret edeceğim dedi. Kendisine tekrar teşekkür ediyoruz. Görevinde başarılar diliyoruz. Belediye başkanımız daha önceden il başkanı olan şimdi aday olan Mehmet Zeybek olsun organize olarak sorunlarımıza sanayicilerin sorunlarıyla bizzat ilgilendiler. Bizde bu dönemde üzerimize ne düşüyor ise yapma adına her zaman üstün gayretlerimizle çalışacağız.”

Cuma, 08 Mart 2019 08:12

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Yazan

 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde,  bölgemizde çalışan tüm kadın çalışanlar başta olmak üzere tüm Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve huzur dolu bir gelecek temenni ediyoruz.

 

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi

Yönetim Kurulu Başkanlığı

Çarşamba, 06 Mart 2019 13:18

TKDK II. Dönem 5. Çağrı İlanı

Yazan

Tarım ve Orman Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 16 Şubat 2019 tarihinde Beşinci Başvuru Çağrı İlanına çıkmış bulunmaktadır. Başvuru kabulüne ilişkin bu çağrı, IPARD Programı 2014-2020 dönemi kapsamında yatırım yapmak isteyen işletmeler tarafından destek almak üzere yapılacak başvurular ile ilgilidir. PROGRAMIN KAYNAĞI Faydalanıcılara uygun harcamalar karşılığında sağlanacak olan mali desteğin kaynağı, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanından oluşturulan IPARD Programı Fonu’dur. Bu destek “Kamu Katkısı” olarak adlandırılmaktadır. Bu kamu katkısı, program çerçevesinde gerçekleşmiş yatırımlar için geri ödemesiz olarak kullandırılacaktır.

DESTEKLENECEK TEDBİRLER VE DESTEK BÜTÇESİ Bu “Başvuru Çağrı İlanı” kapsamında sadece “Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar” tedbiri ile “Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar” tedbiri kapsamında başvurular kabul edilecektir. Desteklenecek sektörler, destek oranı ve destek bütçesi şu şekildedir:

Detaylı Bilgi İçin: https://www.tkdk.gov.tr/ 

Çarşamba, 06 Mart 2019 13:37

TKDK Destekleri Anlatıldı

Yazan

TKDK 2. Dönem 5. Başvuru Çağrı İlanı Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

TKDK’nın Organize Sanayi Bölgesi’nde sanayicilere yönelik gerçekleştirdiği toplantıda konuşan TKDK İl Müdürü Zülgari Özdemir, 250 milyon Euro desteğin bir şans olduğunu ifade ederek aklında yatırım planları olanların kesinlikle yatırımlarını ertelememeleri gerektiğini söyledi.    

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) IPARD II Dönemi Beşinci Başvuru Çağrı ilanıyla ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) sanayicilerine yönelik düzenlenen bilgilendirme toplantısına; TKDK İl Müdürü Zülgari Özdemir, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İrfan Mutluer, OSB Müdürü Ali Ulvi Akosmanoğlu ve çok sayıda sanayici katıldı. OSB toplantı salonunda yapılan bilgilendirme çağrı ilanında destek bütçesinin 250 milyon Euro olduğunu belirten başvuru kabul uzmanı Erol Çolak, bütçenin yüzde 75’nin Avrupa’dan geldiğini söyledi. Sunumlu bir şekilde açıklamalarına devam Çolak, “Tarımsal işletmelerin fiziki varlıklarına yönelik yatırımlardır. Bu kapsamda 4 ayrı başlıkta desteklerimiz devam edecek. Öncelikle süt üretimini destekleyeceğiz. Süt Üretimi başlığında; Süt İneği, Süt Veren Manda, Süt Veren Koyun ve Süt Veren Keçi destek kapsamındadır. Kırmızı Et Üretiminde ise; Sığır, Manda, Koyun ve Keçi üretimine destek vereceğiz. Kanatlı Et Üretiminde; Broyler, Hindi ve Kaz Yetiştiriciliği desteklenecektir. Yumurta Üretiminde de Yumurta Tavukçuluğu desteklenecektir” dedi.

ET VE ET ÜRÜNLERİ TESİSLERİ DESTEKLENECEK

Çolak, Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımların yer aldığını söyledi. Çolak, “Bu kapsamda, Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması Başlığında; Süt Mandıraları, Süt Toplama Merkezi, Kırmızı Et ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Kanatlı Eti ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Su Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Meyve ve Sebze Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ve Süt Toplama Merkezleri desteklenecektir. Kırmızı Et ve Et Ürünlerinin İşlenmesi başlığında kesimhane, kombine et ve et işleme merkezleri işlenecektir. Kanatlı Et ve Et Ürünleri İşlenmesi ve Pazarlanması kapsamında kanatlı etin işlenmesi desteklenecektir. Su Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması desteklenecektir. Ayrıca Meyve ve Sebze Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması desteklenecektir” şeklinde konuştu.  

1 MİLYAR 510 MİLYON BİR HİBE DAĞITACAĞIZ

Toplantı sonunda konuşan TKDK İl Müdürü Zülgari Özdemir, destek miktarının yüksek olmasını şans olarak değerlendirdi. Özdemir şöyle konuştu; “Tarım ve kırsal destekleme Kurumu Olarak biz 2011 yılında beri çağrıya çıkıyoruz. Bu çağrıda ilk defa bu kadar yüksek bütçeyle çıktık. Bu bizim için bir şans. Biliyorsunuz şuanda ülkemizdeki ortam ne olursa olsun yaklaşık 1 Milyar 510 Milyon bir hibe dağıtacağız. Bizim bu anlattıklarımız hayali değil gerçek. Bakınız ete kemiğe bürünmüş işletmeler yapılıyor. Bizim OSB’deki amacımız bütün kesimhanelerin ve süt işleme tesislerinin, soğuk hava depolarının ve diğer işletmelerin çatısına yenilebilir enerji sistemi kurmak. Kendi öz tüketim enerjilerini karşılasınlar. Daha sonra arıtma tesisleri atık yönetimini biz karşılayalım. İşletmelerinin hem atıklarını hem de enerji harcamalarını sağlamak amacıyla burada toplantı yaptık.” 

YERİNİZ VARSA İHMAL ETMEYİN

 

Yatırım planı olanların ihmal etmeden projelerini gerçekleştirmelerini isteyen Özdemir; “Bir daha bu kadar bütçeyle çağrı çıkacağından emin değilim. Süreç olarak zaman var. Yatırım kararınız varsa eğer ertelemeyin. Eşinizden dostunuzdan akrabalarınızdan yatırım yapacak varsa direkt bize yönlendirin. Çünkü bu bütçeyle gelecek projelerin hemen hemen hepsini karşılayabiliriz. Onun için bazı zamanlar çok proje geliyor bütçe yetmiyor. O yüzden biz bekletmek durumda kalıyoruz. Şuan bütçemiz yüksek bir hata olmaz ise tüm projeleri destekler ilimize yatırım kazandırmış oluruz.” Toplantı soru cevap şeklinde devam etti.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Afyonkarahisar İl Koordinatörlüğü’nce IPARD II Programı Beşinci Çağrı Başvurusuna ait Bilgilendirme Toplantısı 06 Mart 2019 Çarşamba Günü saat 14:00’da Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir.

IPARD II Beşinci Çağrı Başvurusu Bilgilendirme Toplantısında;  Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar (Süt Üreten Tarımsal İşletmeler, Kırmızı Et Üreten Tarımsal İşletmeler, Kanatlı Eti Üreten Tarımsal İşletmeler ve Yumurta Üreten Tarımsal İşletmeler) ve Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar (Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Kırmızı Et ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Kanatlı Eti ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Su Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Meyve Sebze Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması) konularında destek miktarları, Proje Başvurusu Usul ve Esasları Hakkında Detaylı Bilgi verilecektir.

Toplantıya katılım sağlanması hususunda;

Gereğini Rica ederiz.

              AFYONKARAHİSAR ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

 YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI

21 Ocak 2019 tarihinde gerçekleştirilen "TOBB Türkiye Ekonomi Şurası" nda Cumhurbaşkanımızın iş dünyasına çağrısı sonucunda; Hazine ve Maliye Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından, "Burası Türkiye Burada İş Var" sloganıyla İstihdam Seferberliği 2019 başlatılmıştır.

  İstihdam Seferberliği 2019 kapsamındaki teşvikler 3 başlıkta aşağıdaki şekilde özetlenmiştir.

  1-      Yeni istihdama ücret desteği (Mayıs 2019 sonuna kadar)

  2-      Yeni istihdamın SGK Primine, Vergisine Destek (12 ay)

  3-      Kısa Çalışma Ödeneği

 

 Detaylar için : http://istihdamseferberligi.org/

 

OSB heyetinden Bakan Yardımcısı Büyüdede’ye ziyaret

 

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay ve OSB Bölge Müdürü Ali Ulvi Akosmanoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede’yi makamında ziyaret etti. 

 

Afyonkarahisar OSB’nin çalışmaları ile ilgili Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede’yi AK Parti Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven ve OSB Bölge Müdürü Ali Ulvi Aksomanoğlu ile birlikte makamında ziyaret eden Başkan Bekir Yeşilay, Büyükdede ile fikir alış verişinde bulundu. OSB’nin sorunlarını ve taleplerini Bakan Yardımcısı Büyükdede’ye ileten Yeşilay, özellikle lojistik üst ile ilgili de bilgiler verdi. 

Ziyarette konuşan Milletvekili Yurdunuseven ise OSB’nin ve sanayicilerin sorun ve taleplerinin takipçisi olacağını belirtti. Yurdunuseven’e OSB ile yakından ilgilendiği için teşekkür eden Yeşilay, Büyükdede ile istişare ve değerlendirmelerde bulundu.

      11 Şubat 2019 tarihinde İstanbul'da yaşanılan helikopter kazasında, Canları pahasına vatandaşlarımızı koruyan Şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli milletimize başsağlığı dileriz.

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi

Yönetim Kurulu Başkanlığı

Sayfa 1 / 18

Son Haberler

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü
Organize Sanayi Bölgesi Afyonkarahisar / TÜRKİYE
Tel: 0(272) 221 14 65-66      Fax: 0(272) 221 14 67
Copyright © 2011 | Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım ve Programlama